Śledzenie i namierzanie numeru telefonu na co dzień

Namierzanie numeru na co dzień

Zlokalizowanie osoby dzięki numerowi telefonu jest możliwe poprzez zaawansowaną technologię i sprawne działania operatora. Wiele osób potrzebuje takich informacji np. w nieprzewidzianych sytuacjach, kiedy trzeba szybko odnaleźć daną osobę. Jak działa takie namierzanie? Czy można z niego dowolnie korzystać? Jak namierzyć kogoś po numerze telefonu? W tym artykule odpowiadamy na te wszystkie pytania i udzielamy wszelkich informacji o tym sposobom lokalizacji ludzi.

Możliwość namierzenia numeru telefonu

Niezależnie od modelu można taką osobę namierzyć przy pomocy numeru telefonu. Działanie sieci telefonicznych jest zaawansowanym procesem. Do tego, aby telefon działał poprawnie, musi znajdować się w zasięgu anteny nadawczej. Operatorzy mogą podać dane takiej osoby- sprawdzając, do której jest zalogowany i na jakiej ulicy ta antena się znajduje. Im więcej anten, do których jest zalogowany poszukiwany człowiek — tym większa dokładność.

Obszar wspólny, który obsługuje dwie lub trzy anteny — jest mały. Dbają o to firmy telekomunikacyjne, aby nie dublować powierzchni i nie tracić pieniędzy. W takim przypadku gdy ktoś jest w zasięgu dwóch lub trzech anten równocześnie, można ustalić obszar jego przebywania z dokładnością do kilkunastu metrów. Niezależnie od wyniku śledzenie telefonu jest bardzo skuteczne. Polska posiada 99,0% powierzchni kraju, który jest w zasięgu, a więc nie łatwo się zgubić. Aby Wyszukiwanie numeru telefonu było możliwe, osoba musi posiadać aktywną kartę SIM z numerem włożoną do urządzenia, a telefon musi być włączony i mieć zasięg. Opcja “zlokalizuj numer telefonu na mapie” nie będzie działać, jeśli te elementy nie zostaną spełnione.

Namierzanie telefonu po numerze dla określonych przypadków?

Pierwszym z nich jest poszukiwanie przestępców. Policja bardzo często wykorzystuje namierzanie telefonu komórkowego, aby aresztować konkretną osobę. Kolejnym powodem, dla którego namierzanie telefonu komórkowego po numerze jest możliwe to ratowanie zdrowia i życia. W przypadkach zagubienia, porwania lub wypadku operator za zgodą organów państwowych może udzielić takiej informacji. Namierzanie numeru telefonu służy też w prywatnych celach, jeśli np. zgubimy telefon z ważnymi danymi. Należy wtedy złożyć prośbę i pisemną zgodę na taki proces, lecz tutaj operator nie musi z automatu wyrazić zgody. Lokalizacja znajomych po numerze telefonu jest możliwa, ale muszą zostać spełnione wyżej wymienione przesłanki. Chęć poznania z czystej ciekawości miejsca pobytu kolegi lub koleżanki nie będzie z pewnością brany pod uwagę przez operatora.

Ale czy oby na pewno?

Kiedyś i owszem. Powyższy akapit to tak naprawdę wycinek z jednej z gazet z początku XXIw. Aktualne przepisy i rozporządzenia bardzo rozluźniły możliwóść i sposobność namierzania telefonów zwykłego obywatela. Zbyt wiele sytuacji wpłynęło na danie nam takiej możliwość i można powiedzieć, że przyczynili się do tego sami operatorzy, którzy byli bardzo niekonsekwentni w swoich decyzjach przydzielania lub oddalania zgody. Dzięki całemu precedensowi powstała luka i funkcjonalność, którą w pełni legalnie wykorzystują lokalizatory telefonów online jak np. http://namierzanie24.pl/ które zapewniają pełną dyskrecję i możliwość namierzania bezpośrednio z domu. Testowaliśmy i jesteśmy niezwykle pozytywnie zaskoczeni ich działaniem.

Możliwość namierzenia osób po numerze telefonu jest bardzo przydatną funkcją.

Potrafi wybawić z opresji i pomoc osobom w potrzebie. Łatwość i ogólnodostępność tej metody sprawiają, że jest często wykorzystywana przez organy państwowe, ale również przez zwykłych, uczciwych obywateli, którzy nie do końca chcą żyć w stresie związanym z utratą finansów lub zagrożeniem swoich bliskich.