Znajdź telefon po numerze przez internet

Jak znaleźć telefon po numerze przez internet?

Zguba lub kradzież telefonu, to dla każdego bardzo poważny problem. Nawet, jeśli telefon ma bardzo dobre zabezpieczenia w stylu różnego rodzaju kodów, pinów itp., to wcale nie oznacza, że jeżeli telefon znalazł się w niepowołanych rękach, to jego zawartość nie zostanie przez kogoś wykorzystana. Utrata danych, to spory kłopot, ponieważ telefony służą dzisiaj w sumie do wszystkiego. Za ich pomocą ludzie logują się do skrzynek pocztowych, kont bankowych, różnego rodzaju serwisów. Trzyma się w nich ważne dokumenty, notatki czy zdjęcia. Jeśli przydarzy się taka sytuacja, to najlepiej pomyśleć o zlokalizowaniu „zguby”. Jednak jak to zrobić i wykorzystać funkcję znajdź telefon po numerze samemu w domu?

Jak znaleźć telefon po numerze przez internet?

Jest to możliwe tylko wtedy, kiedy zostaną spełnione dwa bardzo proste warunki. Po pierwsze, skradziony lub zagubiony telefon musi być połączony z siecią. Nieważne czy przez Wi-Fi, czy też przez sieć komórkową, ważne w tym momencie jest to, aby uruchomić łączność GPS. Trzeba pamiętać, żeby zabezpieczyć telefon wcześniej. Na szczęście dzisiaj różne firmy oferują narzędzia, które pozwalają zlokalizować utracony telefon, co pozwoli na odzyskanie smartfona. Wystarczy się zalogować oraz wybrać odpowiedni sprzęt, a na mapie pojawi się przybliżone położenie smartfona.

Oprócz samego lokalizowania „zguby” istnieją jeszcze inne funkcje, takie jak znajdź telefon po numerze. Pierwszą z możliwości jest dzwonienie na smartfona. Wtedy telefon przez 5 minut wydawać będzie z siebie dźwięk na maksymalnej głośności, i natychmiast przestanie, jak dotknie się ekranu. Inne funkcje, wysyłają dodatkowo wiadomość na zablokowany ekran, a serwis przesyła na skrzynkę pocztową użytkownika wiadomość o zlokalizowaniu urządzenia. Takie funkcje są zupełnie za darmo. Problem z namierzeniem telefonu pojawia się wtedy, kiedy smartfon się rozładuje, ponieważ jakiekolwiek namierzenie staje się zwyczajnie niemożliwe.

Aplikację umożliwiające namierzanie telefonu komórkowego przez internet dają też inne, dodatkowe korzyści.

W ramach płatnych usług jest m.in. zablokowanie telefonu na żądanie, kopie zapasowe zdjęcia robione przednim aparatem, aby można było zobaczyć kto obecnie posiada telefon, usuwanie całej zawarości, informacje o sieciach i operatorze do którego urządzenie jest podłączone, uzyskanie listy ostatnich rozmów oraz możliwość zrobienia kopii zapasowej i danych telefonu w przypadku zgubienia lub kradzieży. Jednak aplikacje nie są idealne i bezawaryjne, dlatego warto podjąć również inne zapobiegawcze kroki po utracie zguby, jak np. zmiana hasła do systemu, serwisów społecznościowych i skrzynek pocztowych, czy zgłoszenie takiego zajścia odpowiednim służbom.

Podsumowując, możliwości lokalizacji telefonów jest co najmniej kilka.

Należy pamiętać jednak o tym, żeby zabezpieczyć smartfona przed jego utratą. Zapobiegawcze zainstalowanie odpowiedniej aplikacji do lokalizacji położenia smartfona, która będzie dokładnie i przez cały czas monitorować położenie telefonu daję gwarancje i bezpieczeństwo, które w przyszłości może zaprocentować, a na pewno pozwoli na inwigilację wybranego telefonu.