Znajdź telefon po numerze komórki – to proste!

Znajdź telefon po numerze telefonu

Jak znaleźć kogoś po numerze telefonu komórkowego? To pytanie bardzo często pada w różnych kontekstach. Jedni chcą wyszukać kogoś, aby zrobić im niespodziankę, inni — bo obawiają się o zdrowie i życie znajomego. W tym artykule prześledzimy całą drogę od zadania pytania do odnalezienia danej osoby. Cały proces jest złożony, ale w razie potrzeby lub konieczności istnieje możliwość odnalezienia kogoś po numerze telefonu.

Jak znaleźć telefon po numerze komórki?

Jeśli powodem jest zwykła ciekawość, gdzie ta osoba lubi przebywać, to raczej marne szanse na jej odnalezienie. Uzasadnionymi powodami jest nieprzewidziana sytuacja — np. wypadek, zaginiecie, przestępstwo — jeśli ktoś je popełnił, można go w ten sposób odszukać lub prywatne ważne kwestie jak zagubienie firmowych danych itp. Jeśli są spełnione przesłanki trzech ostatnich powodów, udać się trzeba do operatora telefonii komórkowej. Posiada on w swojej centrali program, który posiada opcję “znajdź telefon po numerze”. Opcja ta jest uruchamiana tylko w konkretnych — szczególnie ważnych przypadkach. Sam operator nie może jej używać bez zgody ani przechowywać danych o lokalizacjach telefonów.

Samo uruchomienie procesu jest szybkie i proste.

Po chwili operator otrzyma przybliżoną lokalizację telefonu. Wtedy do pracy wkracza zaawansowana technologia, która już taka prosta nie jest. Wyszukiwanie numeru telefonu odbywa się na podstawie określenie aktualnego zalogowania do najbliższej anteny przekaźnikowej. Telefon, aby działał, musi przekazywać sygnał. Robi to do najbliższej anteny. Jest ich wiele i są oddalone od siebie od kilkuset metrów do kilku kilometrów. Z takiej stacji przekaźnikowej sygnał biegnie do centrali, następnie do anteny, która jest najbliżej odbiorcy i do jego telefonu. Stąd wiadomo, gdzie znajduje się dany numer.

Opcja zlokalizuj numer telefonu na mapie pokaże pozycje!

Jeśli operator zlokalizuje taką antenę, obok której jest telefon — włącza opcje “zlokalizuj numer telefonu na mapie” i podaje tę informację osobom zainteresowanym. Jeśli telefon jest zalogowany do jednej anteny to obszar, w którym znajduje się poszukiwana osoba, będzie duży. Znacznie łatwiej jest w przypadku gdy telefon jest zalogowany do dwóch lub trzech anten. Wtedy teren wspólny, na którym działają wszystkie trzy anteny, jest bardzo mały.

Aby sposób powiódł się muszą być spełnione dwa warunki.

Pierwszy z nich to aktywna karta SIM włożona do uruchomionego urządzenia. Drugi to bycie w jakimkolwiek zasięgu — nawet najsłabszym. Jeśli go nie będziemy mieli w telefonie, zostanie podana informacja o ostatniej antenie, obok której się znajdowaliśmy. Opcja “znajdź nr telefonu komórkowego” jest dostępna, niezależnie od operatora czy państwa.

Wyszukiwanie numeru telefonu jest jak najbardziej możliwe!

Niestety nie posłuży za cenne źródło informacji o sąsiedzie, ale w przypadku krytycznych sytuacji może uratować mienie i życie. Numer telefonu komórkowego umieszczony na karcie SIM i podłączony do telefonu potrafi udzielić wielu ciekawych informacji o użytkowniku telefonu, w tym tych o jego lokalizacji.