Lokalizowanie telefonu, który zgubiliśmy

Jak zlokalizować zgubiony telefon?

Zapewne wielu z nas zgubiło chociaż raz w swoim życiu telefon komórkowy. Stres, nerwy, gorączkowe poszukiwania oraz wydzwanianie na swój numer z nadzieją, że być może ktoś odbierze nasz telefon to tylko niektóre znane reakcje na tego typu doświadczenia. Niestety, niejednokrotnie nie przynoszą one oczekiwanych rezultatów. Zobacz, co powinieneś zrobić, gdy zauważysz, że nie masz komórki przy sobie. Dowiedz się, na czym polega lokalizowanie telefonu.

Jak zlokalizować telefon, który zgubiliśmy?

Jak odnaleźć telefon? Aby odnaleźć zagubiony telefon warto działać zanim wydarzy się wypadek. Jeśli chcesz spać spokojnie i nie martwić się o to, co zrobić, gdy zgubisz telefon prewencyjnie już teraz zainstaluj aplikacje, dzięki którym odnajdziesz swój telefon. Pamiętaj jednak, że taki lokalizator telefonu komórkowego działa tylko wtedy, gdy na telefonie włączone jest przesyłanie danych oraz GPS. W wielu przypadkach bez włączonych tych opcji śledzenie telefonu nie jest możliwe. Jeśli jednak już zgubiłeś telefon, a nie masz takich aplikacji nie martw się. Możesz także odnaleźć swój telefon udając się do punktu obsługi klienta Twojego operatora, który pomoże Ci odpłatnie odnaleźć Twój telefon. Możesz także zlokalizować komórkę z poziomu przeglądarki. Wystarczy, że wejdziesz na stronę internetową Google’a, zalogujesz się poprzez swojego Gmaila na menadżera zadań android i w ten sposób zlokalizujesz swój telefon. Po odebraniu sygnału telefon będzie głośno dzwonił przez 5 minut.

Jak odnaleźć telefon odpowiednią aplikacją? Jak one działają?

W sytuacji, gdy przesyłanie danych będzie włączone lub telefon jest podłączony do sieci Wi-fi, aplikacja wyśle Ci powiadomienie o tym, w którym dokładnie miejscu znajduje się Twój zagubiony telefon. Wysłany sygnał umożliwi Ci dowiedzieć się, jakie położenie ma Twoja komórka. Twórcy niektórych aplikacji poszli o krok dalej. W momencie, gdy telefon znajdzie się w niepowołanych rękach, aplikacja będzie rejestrować aktywności, jakie są podejmowane na telefonie komórkowym, zablokuje niektóre ważne aplikacje, takie jak między innymi konta pocztowe, a także jeżeli nasze urządzenie jest wyposażone w kamerę wykona zdjęcie osoby, która aktualnie używa naszego telefonu. To wszystko ma ułatwić nam zidentyfikowanie potencjalnego złodzieja oraz lokalizację miejsca, w którym znajduje się nasz telefon komórkowy.

Lokalizator telefonu online w Twoim zasięgu!

Wiemy, że brak telefonu przy sobie jest bardzo stresującym przeżyciem. Tym bardziej, że tego typu aparaty nie są tanie. Ich cena waha się od kilkuset do nawet kilkunastu tysięcy złotych. Dla niektórych z nas ponowne kupno tego rodzaju sprzętu jest dość sporym wydatkiem, na który nie tak łatwo można sobie pozwolić. Nic zatem dziwnego, że gdy zgubiliśmy telefon i nie mamy pomysłu na to, jak go odzyskać pierwsze co przychodzi nam do głowy w takiej sytuacji jest skorzystanie z porady internetowej.

Podsumowując – już nigdy nie musisz się obawiać zgubienia telefonu!

Dzięki sprawdzonym aplikacjom Google oraz możliwości wyszukiwania z poziomu strony internetowej, lokalizator telefonu online jest ogólnie dostępnym udogodnieniem. Korzystajmy z niego, gdy zdarzy nam się zgubić telefon. To pozwoli nam odzyskać go w krótkim czasie.