Lokalizacja numeru telefonu – jak sprawdzić ją samemu?

Jak samodzielnie zlokalizować telefon?

Lokalizacja telefonu jest nową technologią, która ułatwią życie wielu osobom. Dużą dostępność aplikacji oraz możliwość namierzenia telefonu po numerze sprawia, że można praktycznie w każdej chwili, sprawdzić gdzie znajduje się urządzenie. Jak sprawdzić lokalizację telefonu? Odpowiedz na to pytanie, znajduje się w dalszej części tekstu.

Samodzielne zlokalizowanie numeru telefonu

Lokalizacja numeru telefonu z technicznego punktu widzenia jest możliwa. Polega na sprawdzeniu ostatniego miejsca logowania do stacji przekaźnikowej. Telefony, aby działać, wysyłają sygnał do najbliższej stacji. Ta odbiera sygnał i przekazuje do centrali. Operator może stwierdzić, obok jakiego nadajnika aktualnie znajduje się dany numer telefonu. Jeśli jest w zasięgu dwóch lub trzech — można z dużą dokładnością stwierdzić lokalizacje. Lokalizacja po numerze telefonu jest z technicznego punktu widzenia prosta, ale nie jest powszechnie stosowana.

Lokalizator telefonu po numerze jest w pełni legalny!

Kiedyś w zamierzchłych czasach lokalizator telefonu po numerze był dostępny tylko dla operatora, który udostępniał takie dane tylko w bardzo ważnych sytuacjach — np. ratowania życia czy łapania przestępców. Lokalizacja telefonu po numerze mogła też w uzasadnionych przypadkach dotyczyć osób prywatnych. Jeśli zgubiliśmy newralgiczne dane, możemy wyrazić chęć i zgodę na taki proces. Niestety przez cały ten czas musieliśmy liczyć na przychylność operatora. Aktualnie restrykcje związane z procesem dosowlnego namierzania swojego telefonu jedynie przez jego numer się znacznie rozluźniły. Dzięki czemu powstało kilka rzetelnie działąjacych firm, które za drobną opłatą podadzą nam lokalizację naszego telefonu komórkowego.

A jak wygląda lokalizacja telefonu przez internet?

Zdecydowanie bardziej przystępnym i dostępnym dla każdego sposobem jest lokalizacja telefonu przez internet. Istnieją specjalne aplikacje, które po zainstalowaniu na telefonie przekazują swoją obecną lokalizację do internetu. Na stronie producenta w dowolnej chwili można sprawdzić te dane. Techniczna strona jest bardzo prosta. Włączony nadajnik GPS w telefonie poprzez włączony internet przesyła dane na serwer producenta. Taki sposób jest doskonały też z innego powodu. Każda osoba — nawet nieznająca się na nowościach technologicznych — poradzi sobie z zainstalowaniem i obsługą aplikacji. Istnieje wielu producentów, którzy oferują takie programy. Ci najwięksi szczycą się tym, że ich produkcje są solidne i działają zgodnie z przeznaczeniem. Warto wybierać najbardziej znane aplikacje, gdyż są przetestowane i istnieje małe ryzyko, że zawiodą.

Lokalizator telefonu online nie tylko dla drogich telefonów!

Lokalizacja telefonu przez internet jest bardzo dokładna. W sprzyjających warunkach potrafi wskazać miejsce z dokładnością do kilku metrów. To rozwiązanie w większości przypadków jest darmowe. Jeśli zaś chodzi o opcje dodatkowe, za niewielką opłatą możemy uruchomić opcje zdalnego kasowania danych czy wyświetlania tekstu na ekranie. Więc jak widać – nie jest to funkcja przeznaczona jedynie dla osób bardzo zamożnych, a może z niej skorzystać każdy przeciętny zjadacz chleba.

Jednak po co używać samego lokalizowania naszych urządzeń?

Po pierwsze może służyć jako wyjście awaryjne podczas kradzieży lub zgubienia telefonu. Sytuacje takie są niestety częste. W takich chwilach wystarczy wizyta na stronie producenta i otrzymujemy dokładny namiar telefonu. Drugim zastosowaniem jest śledzenie dziecka. To ważna możliwość. Dzięki niej rodzice wiedza gdzie znajduje się ich pociecha, mogą kontrolować czy nie oddala się zbytnio od domu lub sprawdzić lokalizację telefonu. Taka wiedza może zaoszczędzić wiele nerwów. Ostatnia funkcjonalność jest równie przydatna. Lokalizator telefonu online może służyć sprawdzeniu pozycji pracowników. Najczęściej korzysta się z tej opcji przy okazji śledzenia pracowników firm transportowych.